Среда, 21 Ноември 2018

  • Facebook: famamk
  • FeedBurner: fama/rss
  • Twitter: famamk


Горивата поевтинуваат за два денари

Бензините и дизелот од полноќ поевтинуваат за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.  ЕУРОСУПЕР БС-95  ќе изнесува 65 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе чини  67 денари за литар.

Пад на на цената бележи и дизелот . ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) ќе чини 52, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 40,5 денари за литар.

Мазутот кој поевтинува за 1,337 денари ќе чини 26,955 денари.